Grubun temeli, 1953 yılından 1991 yılına kadar aralıksız müteahhitlik hizmeti veren Hilmi Çeltikçioğlu şahıs firmasıdır

Grubun ana firması olan Çeltikçioğlu İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti., 1991 yılında Hilmi Çeltikçioğlu şahıs firmasının müesseseleşmesi amacıyla, Hilmi Çeltikçioğlu, H. Adnan Çeltikçioğlu ve A. Kemal Çeltikçioğlu’nun kurucu üyeliği ve ortaklığı ile kurulmuş, şahıs firmasının tüm varlık ve taahhütleri bu firmaya devredilmiştir.

Ülkemizin gelişmesi ve iş yoğunluğu dikkate alınarak, özel işlerde, uzmanlaşmış hizmetlerin sağlanabilmesi amacıyla, beton imalatları konusunda, 1992 yılında Betel Beton Elemanları San. ve İnş. Ltd. Şti., deniz inşaatları konusunda, 1999 yılında Denizaltı İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti., arıtma inşaatları konusunda, 2000 yılında Uzay Arıtma Proje Mühendislik İnşaat Madencilik Müşavirlik Ltd. Şti., proje hizmetleri konusunda, 2000 yılında Deniz Proje Mühendislik inşaat Madencilik Müşavirlik Ltd. Şti., özel ormancılık konusunda, 2004 yılında Bragfor Besicilik Tarım Ormancılık Ltd. Şti., yine aynı kurucu üyelerin ortaklığıyla kurulmuş ve Çeltikçioğlu Grup bünyesinde toplanmıştır. Her firma ayrı ayrı müteahhitlik sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.

Grubumuzda istihdam edilen teknik kadro, bilgi ve tecrübeye sahip, kendi aralarında iyi organize olmuş, bilgi akışı sağlayabilen, uluslarası ilişkileri organize edebilen, değerli elemanlardan oluşmuştur.

Grubun her başarısı, birçok farklı alanda uzmanlaşmış, grubun bünyesinde yer alan kadroların eseridir.

Grubun geçmişten itibaren ilgi alanı altyapı inşaatları olmuş ve bu konuda uzmanlaşmıştır. Genel politika, müesseseleşmenin vazgeçilmez şart olduğunun bilinciyle, kadro, ekipman ve tesis yatırımlarının gerçekleştirilmesi olmuştur. Grup, bu konuda hiçbir özveriden kaçınmamıştır. Türkiye’nin en büyük deniz inşaatları yatırımını gerçekleştirmiştir. Denizde (-)100 mt su derinliğine kadar her cins zeminde kazı – dolgu ve imalat yapabilecek, deniz işleri ekipmanı donanımlı, 3 gemi, 1 römorkör, 5 özel amaçlı tekne ve 2 adet yüzer platformdan oluşan filoya sahiptir.

Yine grubumuz, Ø150 - Ø2600 mm çapında buhar kürlü ve entegre contalı beton-betonarme boru, parsel ve muayene bacaları prefabrik elemanları ile parke-bordür üreten 4 adet beton boru fabrikası kurmuştur. (Rize, Mezitli-içel, Kadirli-Osmaniye ve Ahmetli-Manisa)

Grubumuzca, bugüne kadar tamamlanmış ve inşaatı devam etmekte olan yurtiçi ve yurtdışında önemli altyapı projeleri bulunmaktadır. Grubumuz, uluslarası pazarlarda ve ulusal ekonomimizde önemli yerler alabilecek büyük çaplı projelerin, başarı ile ifa edilmesi amacına yönelik olarak faaliyet göstermektedir. Bu amaca ulaşmada, grubumuz teknik standartlarında en üst seviye kalitenin sağlanması, problemlere sistematik yaklaşımlarla çözümler getirilmesi, konuların bütünlük ve sürekliliği, ana ilkelerine bağlı kalmanın bilincinde ve uygulamasındadır. 01.06.2008